default logo

Dlaczego impotencja atakuje przede wszystkim mężczyzn po 40stce?

Zaburzenia erekcji związane są z wieloma przyczynami. Różnią się one pod względem wieku, stylu życia, pozycji zawodowej oraz predyspozycji. Jednakże największa część przypadków impotencji jest nieodłącznie związana z testosteronem, a raczej jego niewystarczającą ilością w organizmie.

Czym jest testosteron? To męski hormon, który odpowiada za regulowanie wielu funkcji w ciele mężczyzny, jak chociażby odpowiada za ukształtowanie płci, a także cech płciowych, które są jednoznacznie związane ze spermatogenezą, testosteron pobudza syntezę białek, odpowiada za męskie libido, a oprócz tego jest ściśle związany z rozwojem gruczołu krokowego. Jak widać, jego rola w organizmie męskim jest bardzo ważna, stąd jego braki mogą nieznacznie namieszać.

Zaburzenia erekcji łączą się z niewystarczającą ilością tego hormonu, aby możliwe było uprawianie współżycia z partnerką . Jednakże to nie jedyna przyczyna. Jak wiadomo z wiekiem człowiek zmaga się z większą ilością dolegliwości i chorób. Impotencja jest często skutkiem ubocznym dolegliwości ustrojowych z którymi zmaga się pacjent, na przykład chodzi o miażdżycę, cukrzycę, a także dolegliwości związane z układem sercowo-krążeniowym. Leki przyjmowane na wymienione choroby oraz wiele innych są w stanie uniemożliwić stan wzwodu.

Jednakże za impotencję https://kamagra2020.pl/prod_kamagra100gold.html może odpowiadać mężczyzna, a mianowicie niewłaściwe wybory, których dokonywał w życiu, albo na porządku dziennym. O co chodzi? Przyjmuje się, że zaburzenia erekcji są efektem niewłaściwej diety, spożywania dużych ilości tłuszczy zwierzęcych oraz cukrów. Picie alkoholu oraz palenie papierosów także nie wpływają korzystnie na kondycję seksualną.

Wymienione nawyki praktykowane od najmłodszych lat, po przekroczeniu 40 roku życia (albo wcześniej) objawią się impotencją. Każdy przypadek należy jednak rozpatrywać indywidualnie, dzięki czemu niezbędna jest pomoc lekarza – to on najlepiej jest w stanie określić przyczyny zaburzeń i zadecydować jaka metoda leczenia sprawdzi się w konkretnym przypadku.