default logo

Sildenafil – kiedy tak, a kiedy nie?

Sildenafil jest jednym z najpopularniejszych składników aktywnych, które umożliwiają osiągnięcie erekcji przez panów zmagających się z impotencją. Pierwszym z leków, który zawierał w sobie ten składnik była Viagra, która miała służyć osobom z dolegliwościami krążeniowymi, ale pacjenci zażywający lek zauważyli poprawę w znacznie innym narządzie.

W dzisiejszych czasach składnik ten występuje już nie tylko w Viagrze, ale również jej tańszych zamiennikach, na przykład Kamagrze https://kamagra2020.pl czy leku Eriacta i innych. Dzięki Sildenafilowi następuje rozkurcz naczyń krwionośnych, a co za tym idzie do penisa zostaje transportowana większa ilość krwi. Krew umożliwia wzwód, a jak wiadomo dzięki erekcji możliwe jest współżycie z partnerką. Większość tabletek zawierających ten składnik umożliwia osiągnięcie erekcji przez 4 do 6 godzin, gdzie należy wspomnieć o roli jaką odgrywa zdrowy tryb życia.

Panowie, którzy mimo zmagania się z impotencją regularnie ćwiczą, zdrowo się odżywiają, a do tego nie palą i okazjonalnie sięgają po alkohol będą oscylować w górnej granicy działania leku. Gdyż zdrowe przyzwyczajenia w znacznym stopniu wpływają na kondycję seksualną. Jednakże leki z Sildenafilem nie są przeznaczone dla każdego. Wśród przeciwwskazań wyróżnia się między innymi uczulenia na składniki występujące w leku, jednoczesne zażywania azotanów (razem z lekami na potencję są w stanie zbyt mocno obniżyć ciśnienie krwi mężczyzny), terapia przy użyciu leków uwalniających tlenek azotu.

Jeśli panowie zmagają się z dolegliwościami nerek oraz wątroby, a także układu sercowo-krążeniowego, albo przebyli udar mózgu czy też zawał serca również nie powinni wybierać leków tego typu. Już ostatnim, ale niemniej ważnym przeciwwskazaniem do przyjmowania leków z Sildenafilem są dolegliwości związane z oczami, a mianowicie stwierdzona utrata wzroku oraz dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki. Przed zażyciem leku zawierającego ten składnik należy dodatkowo zapoznać się z ulotką, aby zapobiec ewentualnym komplikacjom zdrowotnym i skutkom ubocznym.